CO VŠECHNO V 1. SÉRII 

ŽÍT LEHCE

NAJDETE

1 ROK INTENZIVNÍ PRÁCE

Jedná se o dlouhodobou práci, kterou jsme začali v březnu roku 2019.  Za tu dobu jsme tyto lidi mnohokrát navštívili. Natočili jsem desítky hodin materiálů, zajímavých povídání a rozhovorů. Strávili jsme stovky hodin v postprodukci. Celá série je koncipována jako meditativní celek, tak aby se mohl divák uvolnit, spomalit a postupně do sebe nechal vstoupit esenci života těchto lidí. Výsledek naší práce máte přímo před sebou. Věříme, že pro vás bude celá série silnou inspirací a hnací silou vpřed. 

10 JEDINEČNÝCH PŘÍBĚHŮ

Součástí celé 1. série Žít lehce je deset jedinečných příběhů lidí, kteří žijí tak trochu jinak. Svobodně a lehce. Máte tak vzácnou příležitost nahlédnout do životů lidí, kteří se rozhodli jít za svým snem a realizovat ho. Každý příběh je jiný, ale vzájemně je propojuje Duchovno, Láska ke krajině, Touha po svobodě a Seberealizace. 

5 HODIN PLNÝCH INSPIRACE

Každý díl má cca 30 min. To znamená celkem 5 hodin inspirace a krásných záběrů přírody. Doporučujeme shlédnout všech 10 dílů, protože tvoří celou mozaiku příběhů, různých přístupů a pohledů. Je tu také možnost zakoupení jednotlivých dílů. Vždy pod každou ukázkou, můžete zakoupit konkrétní díl nebo přímo celou sérii.

1. díl Šárka

Seznámíte se s Šárkou Urbanovou, která žije ve Velké Lhotě  
v kouzelné chaloupce, kterou postavila svépomocí před lety se svým bývalým manželem. Šárka má hluboký vztah ke krajině, ve které žije. Má kouzelnou zahrádku, koně a jak sama říká: "Tvořím i na jiných rovinách, než těch hmotných". Už několik let se věnuje pečení nádherných perníčků, které peče doma "od srdca" a prodává je na tradičních jarmarcích.

1. DÍL ŠÁRKA UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 31:16 min.
Rozlišení: 1920x1080px

2. díl Roman

Roman asi před 15 lety odešel z města do přírody a říká, že je to ta nejlepší věc, kterou kdy udělal. Živí se jako včelař. Jeho med je doslova léčivý. Na svém pozemku vysadil přes 2000 druhů rostlin, pěstuje cedry a s pozemkem, na kterém žije, je doslova propojený. Říká, že ve městě neměl takové vztahy
s lidmi jako tady na samotě u lese, kam za ním dochází čím dál víc lidí.  

2. DÍL ROMAN UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 29:10 min.
Rozlišení: 1920x1080px

3. díl Mojmírov

Mojmírov je valašská usedlost vysoko v kopcích, kterou společnými silami obnovili manželé Ježíkovi. Je to kouzelné místo, které nás naprosto učarovalo. Jana Ježíková se věnuje permakultuře, ajurvédě a společně s manželem Honzou dosáhli první kolaudace kořenové čističky na valašsku. Svou inspiraci čerpá v Tibetu, kam už přes 20 let jezdí, a taky na Sibiři. Romantika má ale taky své stinné stránky.

3. DÍL MOJMÍROV UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 31:50 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

4. díl Karvašovi

Kaco a Ivanka Karvašovi jsou manželé, kteří mají dvě dcery
a jednoho autistického syna. Jejich syn byl jednou
z motivací, proč roky hledali prostor mimo město, kde chtěli žít v souladu s přírodou, až jej konečně našli. Tvoří jedna báseň. Provozují bezobalový obchod. Ivanka vyrábí nejrůznější mastičky a lektvary. Jejich cesta z města za svobodou je velkou inspirací.

4. DÍL KARVAŠOVI UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 29:22 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

5. díl Jagava Permafarma

Příběh Tomáše Fraňka je opravdu zajímavý. Z majitele prosperující firmy o několika stovkách zaměstnanců se stal permakulturní farmář tvořící v souladu s přírodou. Uvědomil si, že potřebuje změnu. Jeho životní styl zaměřený na výkon si vybral svou daň a Tomáš se rozhodnul jednat. Popisuje své důvody k tomuto rozhodnutí a to, jak vše probíhalo. Jeho přístup k sobě, lidem a ke krajině má silný duchovní rozměr.

5. DÍL JAGAVA PERMAFARMA UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 30:58 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

6. díl Jožka

Jožka Zámečník je původem z jižního Valašska. Vyrůstal v hospodářské usedlosti a jeho snem bylo, je a vždy bude, pokračovat v tomto způsobu života. Popisuje tak svůj příběh, který ho vedl k místu, kde několik let žil a tvořil. Přečkal několik zim v nezateplené chatě, která mu byla útočištěm, když budoval svůj prostor. Je to velice vnímavý
a duchovní člověk, se silným vztahem k přírodě.

6. DÍL JOŽKA UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 29:02 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

7. díl Matějkovi

Mnozí z Vás je možná znáte z jejich krásného projektu Síla pro život. Štěpán a Melanie Matějkovi jsou rodiče 4 dcer a žijí společně nedaleko polských hranic v Jindřichovicích pod Smrkem. Momentálně cestují v karavanu. Zde se dozvíte jejich příběh, cestu k nezávislosti a blízkosti s přírodou. Velmi motivující a uvědomělé povídání o cestě ke zdraví, svobodě
a zodpovědnosti na všech úrovních.

7. DÍL MATĚJKOVI UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 32:08 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

8. díl Jakub

Jakub Krška je původem z Vysočiny a nyní žije se svou rodinou v obci Růžďka, kde má parádní hektarových pozemek. Ano přímo v obci, respektive nad obcí. Jakub povídá o své cestě k pozemku a permakultuře. Také o důležitosti dovolit si otevřít se hojnosti a potřebě být víc svobodný. Zajímavý je také jeho přístup k práci. Rád si věci dělá sám, učí se vyrobit si co potřebuje, na místo toho, aby si to někde koupil.

8. DÍL JAKUB UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 27:57 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

9. díl Potočné

Honza a Tonička jsou původem z Brna, kde měli svůj první menší pozemek, v pronájmu. Chtěli do většího a blíž k přírodě.  Jejich cesta je inspirativní hlavně v tom, že otevřeně vyslali do světa přání, že by chtěli pozemek, kde by mohli tvořit, ale nemají na něj peníze. Odpověď od vesmíru přišla za chvíli v podobě možnosti pokračovat na pozemku, kde dříve hospodařil jeden z našich protagonisů. Krásný příběh.

9. DÍL POTOČNÉ UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 30:04 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

10. díl Ondra

Poslední díl celé série se odehrává v Rumunsku, kde žije
a hospodaří ve své poustevně Ondra Landa. Jeho příběh je troufám si říct naprosto jedinečný. V mládí trpěl úzkostmi
a depresemi, kterých se nemohl zbavit. Jeho touha po uzdravení ducha ho vedla na cesty k původním kulturám (Maorské kmeny, Šintoistické svatyně). Poznání a klid našel
v praktikování zazenu.

10. DÍL ONDRA UKÁZKA

Technické informace:

Celková délka: 32:36 min.
Rozlišení: HD (1920x1080px)

Řekli o nás

Velmi silně a do hlouby duše se mnou rezonovali dokumenty plné opravdového života, prosté, tolik cenné radosti z tvoření, spoustou práce co má smysl i hojnosti plného prožívání života. Inspirativní obrazy plynutí lidských bytostí otevřeného srdce, souladu a napojení... doprovázeny minimální a všeobjímající hudbou společně se zachyceným kouzlem naší krajiny, ale i syrovostí podmanivých mlh a neokoukatelnych východů či západů slunce.
Jirka KarbulaGrafický designér/Průvodce
Jsem vám moc vděčná za vaši práci. Je to přesně to co mě zajímalo. Jak se žije tímto stylem, jaké to je jak to zvládají, jak je to ovlivňuje.... Nikdy bych se nedostala k takovým lidem. Moc toužím tak to žít, sním o tom, prosím, modlím se stále za zázrak a věřím že se to stane a děkuji za to. Dal jste mi naději, když vidím jak si svůj sen ostatní plní. Moc jim to přeji a děkuji jim že se o své příběhy podělili.
Ludmila Bublová
Sice mám zatím shlédnute jen ukázky a dnešní rozhovor s Ondrou, ale musím napsat, jak jsem moc ráda jaké báječné lidi a úžasné příběhy tady v Čechách máme. Souznim s Ondrou i ostatními a moc mě to zajímá. Jde z toho klid, pokora a uvědomění - znovuzrození člověka kým a proč tu doopravdu je. Jde o harmonii přírody a člověka, tj. permakultura a cesta duševního růstu. Je to skvělý projekt 👍a fandím Vám 🍀. Určitě doporučím, nejen mým studentům. Těším se na sérii a další rozhovory.
Marcel Monik
Zatím jsem shlédla jen to úvodní asi půlhodinové video a úplně mě nadchlo. Z těch příběhů lidí, se kterými jste se během Vašeho cestování setkali dýchá ohromný optimismus a velmi pozitivní energie. Tu energii jsem samozřejmě velmi vnímala, přenesla se na mě a i já jsem se s velkou chutí pustila do práce. Mám také domeček se zahradou na malé vesničce a tak mě příběhy velmi inspirovaly. Velmi mě zajímaly názory těchto lidí, co je pro ně důležité a co je naopak zbytečné.
Lada Horáková

Napsali o nás

Co teda všechno koupí
1. série Žít lehce získáte?

Neomezený přístup k celé 1. Sérii Žít lehce

10 jedinečných příběhů lidí žijích v souladu s přírodou

Každý díl má kolem 30 min.

Dohromady přes 5 hodin inspirace

Zdarma získáte jako bonus dokument o naší cestě karavanem

Při zakoupení 1. série získáte navíc Extra bonus - dokument Svět Larse van de Goora

+


NOVÝ BONUS

ZDARMA


při zakoupení 1. série Žít lehce získáte

SVĚT LARSE VAN DE GOORA

55 min. dokumentární film s českými titulky

POPIS DOKUMENTU

Tento 55 min. dokumentární film zachycuje alternativní život renomovaného holandského fotografa Lars van de Goora. Postupně otevírá dveře k jeho pohledu na svět, který jej přivedl k prestižnímu fotografickému ocenění Hasselblad master. Snímek je prostoupen atmosférou života na cestě, spaní v karavanu na divoko, co nejblíže k přírodě. Sdílí strasti a radosti digitálního nomáda. Dokument postupně odkrývá dětství a život, který formoval Larsův jedinečný přístup k fotografii. Diváci zavítají přímo do procesu jeho tvorby. Nastoupí do jeho karavanu, ve kterém žije se svou ženou a postupně se vydají na svobodnou a inspirující cestu Evropou. Navštíví magická místa v Anglii, Španělsku a Holandsku.

KDO JE LARS

Lars je profesionální fotograf a hlavní postava tohoto dokumentárního filmu. Jeho tvorba je celosvětově známá, v roce 2017 oceněna prestižním titulem Hasselblad master. Je jedním z hlavních populizátorů fotografie lesa, která je v současné době masově rozšířena, částečně také díky němu. Pro jeho fotografickou práci je typická mlžná atmosféra se záplavou ranních paprsků slunce. V současné době žije jako digitální nomád a ve svém karavanu objevuje krásu Evropy.

...a získat přístup i k tomuto dokumentu