DETAILNÍ INFORMACE

ŽÍT LEHCE

DOKUMENTÁRNÍ PŘÍBĚHY

o lidech žijících v souladu s přírodou

Zakoupením všech příběhů 

získáváte neomezený přístup k těmto 14 dílům:

Láďa

délka celého příběhu: 29 minut

Láďa vyrůstal v rodině, kde se odjakživa hospodařilo. Už jako malý kluk měl blízko ke koním a svoji mámu doslova nutil, aby s ním za nimi chodila. Dle svých slov koním obětoval všechno a podřídil jim celý svůj život. Jeho snem je, aby se vrátili nazpět do polí a lesů. Prostřednictvím toho dílu tak objevíte život člověka, jehož velkým snem je, že se takto bude hospodařit dál.

ROSŤA

délka celého příběhu: 41 minut

Rosťa před časem opustil panelákový byt, ze kterého stejně stále utíkal do přírody či k přátelům. Svým přístupem k životu přijímá vše co mu do něj přichází. V tomto díle tak můžete nahlédnout do jeho životní filozofie, která se prolíná s jeho řemeslem. Vyrábí totiž vědomým způsobem píšťaly fujary a v tomto díle se podíváte do celého procesu jeho tvorby. Od nalezení materiálu v lese až po jeho finální zpracování. 

JINDRA

délka celého příběhu: 28 minut

Jindrovi byla před časem diagnostikována paranoidní schizofrenie, ze které se úspěšně dostal a teď sám pomáhá lidem trpící touto diagnozou. O svém zážitku napsal knihu s názvem Cesta ze schizofrenie. V našem videu popisuje vznik této záludné nemoci, jak se u něj projevovala a nakonec, jak si s ní poradil. Jindra pak vzal život do svých rukou, odešel z města, aby žil se svou rodinou blíž k přírodě.

MIRO

délka celého příběhu: 25 minut

Celým jménem Miro J. A. Moravčík je původem ze Slovenska, ale podstatná část jeho kořenů je spojena s Valašskem, kam se po důležité životní změně přestěhoval a uvědomil si, že se vrátil domů. V tomto příběhu popisuje svou cestu k dokonalé svobodě, kterou teď ve své chaloupce žije, ale jak sám říká, nebylo to jen tak. Miro je otcem Valašských letokruhů a mnohých jiných zajímavých kulturních projektů.

ONDRA

délka celého příběhu: 32 minut

Tento díl se odehrává v Rumunsku, kde žije a hospodaří ve své poustevně Ondra Landa. Jeho příběh je troufám si říct naprosto jedinečný. V mládí trpěl úzkostmi a depresemi, kterých se nemohl zbavit. Jeho touha po uzdravení ducha ho vedla na cesty k původním kulturám (Maorské kmeny, Šintoistické svatyně). Poznání a klid našel v praktikování zazenu.

POTOČNÉ

délka celého příběhu: 30 minut

Honza a Tonička jsou původem z Brna, kde měli svůj první menší pozemek, v pronájmu. Chtěli do většího a blíž k přírodě.  Jejich cesta je inspirativní hlavně v tom, že otevřeně vyslali do světa přání, že by chtěli pozemek, kde by mohli tvořit, ale nemají na něj peníze. Odpověď od vesmíru přišla za chvíli v podobě možnosti pokračovat na pozemku, kde dříve hospodařil jeden z našich protagonisů. Krásný příběh.

JAKUB

délka celého příběhu: 28 minut

Jakub Krška je původem z Vysočiny a nyní žije se svou rodinou v obci Růžďka, kde má parádní hektarových pozemek. Ano přímo v obci, respektive nad obcí. Jakub povídá o své cestě k pozemku a permakultuře. Také o důležitosti dovolit si otevřít se hojnosti a potřebě být víc svobodný. Zajímavý je také jeho přístup k práci. Rád si věci dělá sám, učí se vyrobit si co potřebuje, na místo toho, aby si to někde koupil.

MATĚJKOVI

délka celého příběhu: 32 minut

Mnozí z Vás je možná znáte z jejich krásného projektu Síla pro život. Štěpán a Melanie Matějkovi jsou rodiče 4 dcer a žijí společně nedaleko polských hranic v Jindřichovicích pod Smrkem. Momentálně cestují v karavanu. Zde se dozvíte jejich příběh, cestu k nezávislosti a blízkosti s přírodou. Velmi motivující a uvědomělé povídání o cestě ke zdraví, svobodě a zodpovědnosti na všech úrovních.

JOŽKA

délka celého příběhu: 29 minut

Jožka Zámečník je původem z jižního Valašska. Vyrůstal v hospodářské usedlosti a jeho snem bylo, je a vždy bude, pokračovat v tomto způsobu života. Popisuje tak svůj příběh, který ho vedl k místu, kde několik let žil a tvořil. Přečkal několik zim v nezateplené chatě, která mu byla útočištěm, když budoval svůj prostor. Je to velice vnímavý a duchovní člověk, se silným vztahem k přírodě.

JAGAVA PERMAFARMA

délka celého příběhu: 30 minut

Příběh Tomáše Fraňka je opravdu zajímavý. Z majitele prosperující firmy o několika stovkách zaměstnanců se stal permakulturní farmář tvořící v souladu s přírodou. Uvědomil si, že potřebuje změnu. Jeho životní styl zaměřený na výkon si vybral svou daň a Tomáš se rozhodnul jednat. Popisuje své důvody k tomuto rozhodnutí a to, jak vše probíhalo. Jeho přístup k sobě, lidem a ke krajině má silný duchovní rozměr.

KARVAŠOVI

délka celého příběhu: 29 minut

Kaco a Ivanka Karvašovi jsou manželé, kteří mají dvě dcery a jednoho autistického syna. Jejich syn byl jednou z motivací, proč roky hledali prostor mimo město, kde chtěli žít v souladu s přírodou, až jej konečně našli. Tvoří jedna báseň. Provozují bezobalový obchod. Ivanka vyrábí nejrůznější mastičky a lektvary. Jejich cesta z města za svobodou je velkou inspirací.

MOJMÍROV

délka celého příběhu: 31 minut

Mojmírov je valašská usedlost vysoko v kopcích, kterou společnými silami obnovili manželé Ježíkovi. Je to kouzelné místo, které nás naprosto učarovalo. Jana Ježíková se věnuje permakultuře, ajurvédě a společně s manželem Honzou dosáhli první kolaudace kořenové čističky na valašsku. Svou inspiraci čerpá v Tibetu, kam už přes 20 let jezdí, a taky na Sibiři. Romantika má ale taky své stinné stránky.

ROMAN

délka celého příběhu: 29 minut

Roman asi před 15 lety odešel z města do přírody a říká, že je to ta nejlepší věc, kterou kdy udělal. Živí se jako včelař. Jeho med je doslova léčivý. Na svém pozemku vysadil přes 2000 druhů rostlin, pěstuje cedry a s pozemkem, na kterém žije, je doslova propojený. Říká, že ve městě neměl takové vztahy
s lidmi jako tady na samotě u lese, kam za ním dochází čím dál víc lidí.  

ŠÁRKA

délka celého příběhu: 31 minut

Seznámíte se s Šárkou Urbanovou, která žije ve Velké Lhotě  
v kouzelné chaloupce, kterou postavila svépomocí před lety se svým bývalým manželem. Šárka má hluboký vztah ke krajině, ve které žije. Má kouzelnou zahrádku, koně a jak sama říká: "Tvořím i na jiných rovinách, než těch hmotných". Už několik let se věnuje pečení nádherných perníčků, které peče doma "od srdca" a prodává je na tradičních jarmarcích.

  • Neomezený přístup ke všem dílům
    Po zakoupení získáváte časově neomezený přístup ke všem dílům
  • Přístup k novým dílům v ceně
    Až do 15. dílu získáváte přístup v ceně 999 Kč. Nadcházející 4 díly tak máte zdarma.
  • Informace o novém dílu
    Budeme Vás informovat pokaždé, když dokončíme nový díl.