7 DENNÍ

PUTOVÁNÍ VALAŠSKEM

CESTA ZÁMĚRU DUŠE

opravdové setkání se sebou
a lidmi z našich příběhů

PŘEDMLUVA K POUTI

Pouť samotná je už od pradávna symbolem vnitřní cesty, víry, poznání a odpuštění. Každý z nás si na pouť přinášíme svá osobní témata a příběhy. Každý z nás jsme jedinečná bytost. Proto je pouť zrcadlem nás samotných a stává se tak odrazem našeho života. Díky tomu získáváme jedinečnou možnost nahlédnout na svůj současný život s odstupem a uvidět věci, které v kolotoči všedního dne jen těžko zahlédneme.

Naše zkušenost s poutí

Když jsme se před třemi lety vydali na naši pouť karavanem, umožnili jsme si ten největší dar. Takto jsme dali jasně najevo, že to se svým snem, najít místo pro život blíž k přírodě, myslíme naprosto vážně. Tímto vykročením se dalo všechno do pohybu.

Začali nám do naší cesty přicházet učitelé, spřízněné duše, lidé, ktěří nám ukázali, že je to možné. Objevovali jsme nové přátele, kteří žijí přesně tak, jak jsme o tom snili. Díky tomu jsme v realitě viděli živoucí příklady a uvnitř nás zajiskřila naděje, která teď hoří a nyní může svítit na cestu
i dalším lidem skrze nás.
Díky naší pouti karavanem jsme našli náš prostor pro život a nyní žijeme svůj sen.

Co na pouti zažiješ?

Tak jako my, touto poutí vykročíš vpřed a dáš vesmíru i sobě najevo, že to se svým snem myslíš vážně. Je jedno co si přeješ. Najít místo pro život, ujasnit si své další životní směřování, změnit své vztahy či zaměstnání.

Tím, že vyrazíš vpřed s batohem na zádech, se začnou dít věci, které jsou důležité a o kterých teď třeba ještě nic nevíš. Není možné teď v tuto chvíli říct co ti přesně pouť přinese. To zjistíš až ty sám-sama. Jedno je však jisté, uvidíš sebe a svůj život z úhlu, který se ti jen tak normálně nevyjeví.

Setkáš se s lidmi z našich dokumentárních příběhů, kteří tak jako my nebo ty, snili, měli svá přání a teď je žijí. Poutí se ti otevře jedinečný čas ve spojení se svou duší a jejím záměrem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co je cílem poutě?

Cílem je nalezení a spojení se záměrem tvé duše.

Jednoduše se propojíš s tím, proč jsi sem přišel-přišla. Součástí poutě je také očistění od starých nefunčních programů, přesvědčení a vzorců. Na pouti tak odkládáš vše, co už na své cestě v souladu se záměrem duše nepotřebuješ.

Nasáváš inspiraci od lidí z našich příběhů, kteří prošli stejnou cestou za svým snem a nyní ho žijí. Propojuješ se svým srdcem a vztahem k sobě. Zpřítomňuješ životní esenci lásky, přátelství, radosti, hojnosti a vděčnosti.

Síla skupiny a záměru

Díky tomu, že je pouť ve skupině cca 10 lidí, můžeš zažít opravdu silnou hloubku na své cestě za poznáním.

Společně vytváříme bezpečný prostor, kde můžeš sdílet cokoliv. Vztahy, které na této pouti vznikají, jsou opravdové a hluboké. Skupinová práce zesiluje celkový záměr poutě.

Předchozí skupiny poutníků jsou v kontaku i několik měsíců po pouti. Síla každého poutníka se násobí a roste.

V pravý čas se potkávají správní lidé, aby se navzájem obohatili o své dary.

Ukázka harmonogramu dne

Po ranním probuzení společně snídáme. Následuje dechově-energetické cvičení v podobě thai-chi s vizualizací, která je důležitou součástí poutě a společné cesty k sobě. Poté se vyraží a po celý den putujeme směrem dál, chůze a práce s dechem je nedílnou součástí.

Dle aktuálního naladění ve skupině zastavujeme na energetických místech naší trasy a vnitřně pracujeme, vždy ve společném kruhu. Většinou před večeří dorážíme k lidem z našich příběhů, kde nás čeká pohoštění, další vnitřní práce a následně také spánek.

Záměrně zde nezmiňuji nic konkrétního, aby v danou situaci mohlo vše vzniknout opravdově a autenticky.

Předběžný plán poutě

1. den

Setkání ráno v 10:00 na nádraží ve Valašském Meziříčí. Odtud vyrazíme směrem na Potočné, kde na nás bude čekat Jožka. Zde budeme mít prostor pro vnitřní práci.

Zde budeme mít večeři a taky snídani na druhý den. (délka trasy 13 Km)

2. den

Ráno po probuzení vyrážíme na Velkou Lhotu směrem k Šárce a její kouzelné chalupce. Během cesty nás čeká dostatek prostoru pro vnitřní práci. Zde také přespíme.

Zde budeme mít večeři a taky snídani na druhý den. (délka trasy 10 Km)

3. den

Vyrazíme směrem k manželům Karvašovým (Kaco a Ivanka). Čeká nás delší a krásná cesta, kterou využijeme společnou vnitřní prací. Zde taky přespíme.

Dostaneme večeři a taky snídani na druhý den.  (délka trasy 22 Km)

4. den

Během rána vyrazíme směrem k Mirovi. Je to kratší trasa a tak by jsme měli dorazit někdy na oběd. Zde poobědváme a probereme v kruhu vše potřebné. Dle potřeby přespíme, anebo vyrazíme na cestu k Romanovi.

Zde budeme mít večeři a taky snídani na druhý den. (délka trasy od Karvašů k Mirovi 5 Km)

5. den

Ráno pokračujeme cestou k Romanovi. Je to celodenní putování. Během cesty budeme provádět vnitřní práci. Na večer dorazíme na krásné místo, kde přespíme.

Na tento den je potřeba mít své jídlo. (délka trasy 20 Km)

6. den

Tento den přespíme opět v přírodě, tentokrát asi jen 12 km od Romana. Součástí celého dne je opět vnitřní práce, která je v tuto fázi poutě zavedenou praxí. Vše se každým dnem prohlubuje.

Na tento den je potřeba mít své jídlo. (délka trasy 10 Km)

7. den

Vyrážíme k Romanovi kam dorazíme někdy na oběd. Zde zůstáváme. Tento den, večer sdílíme uvědomění z poutě a v kruhu ji uzavíráme a posíláme do reálného života každého poutníka. Přespíme a ráno se postupně každý po svém vrací domů.

Zde budeme mít večeři a taky snídani na druhý den. (délka trasy 12 Km)

Termíny

24.7 - 31.7. 2022 - poslední volné místo (můžeš se registrovat už teď, platbou náš účet)

21.8 - 28.8. 2022 - 2 volná místa (můžeš se registrovat už teď, platbou náš účet)

Cena za 7 denní doprovázenou pouť

Cena 7denní doprovázené poutě je 8000 Kč. Je to částka, která obsahuje mou energii za čas strávený s vámi. Nezahrnuje cenu za ubytování a stravovaní, které nám poskytnou naši hostitelé na pouti. Ocenění našich hostilů probíhá formou daru.

Registraci provedete mailem na info@zitlehce.cz s informací, že vyrážíte a že jste odeslali platbu na účet 217713466/0300. IBAN číslo účstu je CZ98 0300 0000 0002 1771 3466. Variabilní symbol uvedete datum poutě (třeba takto 2473172022). Po zaplacení dostaneš obratem potvrzení o registraci a místo je tvé.

Během poutě dáváme dar našim hostitelům za jídlo a prostor, který nám nabídli. Vždy při odchodu darujeme danou částku, každý za sebe, já také. Podle kompasu vnitřního obohacení a spokojenosti.

Rozhodnutím vydat se na pouť souhlasíte s tím, že znáte svůj zdravotní stav, který vám umožňuje zvládnout fyzickou náročnost a vnitřní práci na sobě během pouti. Pokud máte psychiatrickou diagnozu, je potřeba mě o tom informovat předem. Nejsem zodpovědný za Váš zdravotní stav po absolvování poutě.

Registrační formulář:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Rezervuj si místo

Pokud cítíš, že tu máš být, rezervuj si místo platbou na náš účet, registračním mailem a já ti obratem pošlu potvrzující mail.

Dovětek k předběžnému plánu

Jsou to předběžné a technické informace k plánu cesty. Není zde záměrně zmíněno, kde se co bude v rámci vnitřní práce odehrávat. Místa, které budeme procházet, budou zároveň sloužit pro naši vnitřní práci. Nechci proto v plánu předem psát, kde se co bude dít, aby vše proběhlo autenticky a tak jak má. Vše bude přizpůsobeno aktuální situaci.

Plán s sebou taky nese možnost vše přizpůsobit skupině. Pokud budeme chtít na nějakém místě zůstat z nějakého důvodu déle, tak to tak i uděláme. Nic není pevně dané. Vše záleží na tom, jak se jako skupina domluvíme. Plán je pouze jakýsi ideál toho, co můžeme všechno během tohoto času společně stráveného pojmout.

Pro koho je pouť určena

Pro všechny upřímně hledající co viděli příběhy lidí z naší série (bez toho není možné na pouť vyrazit), které během poutě navštívíme. Pro všechny, kteří chtějí kráčet 7 dní v přírodě a přitom pracovat na svém duchovním vývoji. Pro všechny, které toto putování silně vnitřně oslovuje a chtějí prostřednictvím této poutě vnést do svých životů posilující energii nebo změnu.

Pro všechny, kteří se chtějí osobně potkat s lidmi, kteří ve svém životě udělali velkou změnu a rozhodli se žít svůj sen. Proměnili nebo opustili předchozí životy, které jim přestali dávat smysl a rozhodli se, že budou tvůrci své vlastní reality. Všechno jsou to lidé, kteří takto žijí už několik let. Vy se nyní můžete nechat obklopit jejich přítomností a opravdovostí. Pouť je tedy pro všechny, kteří se chtějí v tomto směru posunout a žít v souladu se záměrem duše.

Kdo jsem já a čemu věřím

Jmenuji se Janek Sedlář a můj život je už několik let spojen s putováním. Nejdříve jsem putoval s batohem a foťákem, takto jsem objevil léčivou moc přírody. Potom jsem začal putovat i s dalšími lidmi a začal jsem tomu říkat doprovázená pouť. Během toho, jsem vystudoval sociální práci a dal se na psychoterapeutický výcvik a začal natáčet dokumenty. Zkrátka jsem si to všechno dovolil.

Následně jsem začal putovat i s rodinou karavanem, aby jsme našli svůj prostor pro život. Mám za sebou intenzivní realizaci svého i rodinného snu, který se stále dotváří. Bude mým potěšením Vás doprovázet na této pouti.

Jsem si také naprosto jistý, že pokud člověk chce něco změnit a touží žít jiný a lepší život, tak se mu to podaří. Naprosto se ztotožňuji s tím, že každý z nás je tvůrcem své vlastní reality. To jakým způsobem přemýšlíme a jaké přesvědčení máme o sobě a o světě, formuje a vytváří náš život. Věřím, že pokud se rozhodneme rozpoznat naše dosavadní přesvědčení o realitě a změníme je správným a pozitivním směrem, dokážeme kompletně překopat náš život. Věřím také tomu, že máme ve své moci ovlivňovat vše kolem sebe a že jsme plně zodpovědní za to, co k nám do života přichází, protože jsme to právě mi, kdo to vytváří.

Doporučené vybavení

Půjdeme společně 7 dní přírodou a tak je potřeba mít dobrou obuv. To je základ. Dále spacák, karimatku, případně hamaku, kdo je na ni zvyklí. Většinou budeme usínat poblíž našich hostitelů, ale několikrát se vyspíme i v přírodě. Jídlo si s sebou berte tak na 2-3 dny. Není třeba toho s sebou tahat víc, protože vždycky dorazíme někam, kde nás pohostí. Například Miro nám plánuje napéct na cestu chleba i pagáče. Od Šárky taky něco dostaneme. Tak ať toho netaháte zbytečně moc. Náhradní oblečení dle pocitu a potřeby a také nějakou pláštěnku. Doporučuju investovat do ponča. Krásně Vás to schová i s batohem. Po přihlášení na pouť Vám pošlu detailní informace, kde bude doporučení jak se sbalit.

Co pouť lidem dává.

aneb osobní zážitky poutníků

Pre mňa bola naša púť po Valašsku transformačná. Keď si mailom napísal, že o takom niečom uvažuješ, hneď som cítil, že tam mám byť, že je to pre mňa dôležité. A tak aj bolo. Tvoje vedenie bolo jedinečné. Bolo jemné, citlivé a silné zároveň. Vieš nacítiť priestor, skupinu aj jednotlivcov. Ponúkneš človeku smer a ak je ochotný urobiť prvý krok, chytíš ho za ruku a s istotou prevedieš na druhý breh. Je cítiť odžité skúsenosti aj profesionálne pozadie. Na púti som dostal to čo som očakával a ešte za priehrštie navrch. A so skupinou ľudí, s ktorými sme tam boli sme sa tak zladili, že hoci sme boli rozdielni, boli sme ako jeden živý organizmus. Navzájom sme sa v sebe zrkadlili, podporovali sa a vzájomne sa posúvali ďalej, hoci sme o tom niekedy ani nevedeli. Púť bola úžasná celá a kombinácia putovania po krásnej prírode, vybočenia zo svojej komfortnej zóny, stretnutí s rozsvietenými ľuďmi ako Jožka, Šárka, Kacovci a Roman, cez naše spoločné cvičenia a večerné kruhy - dokonalé. Keď by som mal okrem tohto všetkého spomenúť najsilnejšie momenty boli by to tieto. Že som mohol v kruhu dôvery zo svojho srdca odvaliť a pustiť kameň nesebalásky a dovolil si mať sa rád. Že som sa spriatelil so svojim egom. Že som sa zladil so svojimi súčasťami. A že som zapustil korene vo svojom strede a ďalej ho rozširujem. Nikdy nezabudnem na moment, keď som sa skoro ráno v lese umýval krištáľovou vodou zo studničky a cez stromy mi do očí presvitalo slnko. Silná jednota a pokoj. Tvoju púť odporúčam všetkým, ktorí cítia, že sa potrebujú posunúť ďalej, cítia sa rozbití, nevedia kde začínajú oni a kde končia nahraté programy, sú rozvibrovaní našou rýchlou spoločnosťou, skrátka sa potrebujú dostať sami k sebe. Túto púť by som si určite rád zopakoval.
Pavel
Já jsem se díky pouti propojila s větší hloubkou mě samotné. V bezpečném prostředí, které jsme společně vytvořili, jsem měla možnost být sama sebou v té nejčisčí formě, které jsem byla schopná. Možnost být v tomto stavu plynule několik dní mi, zdá se, umožnila toto v sobě nejen ukotvit, ale uvědomit si, že je moje volba, kterou část sebe budu rozvíjet a která bude promlouvat v mém každodenním životě. Tento stav ve mě přetrvává stále. Denně si volím co vytvářím, co v sobě rozvíjím, jak a kde žiji... K tomu, aby se toto mohlo stát jednoznačně přispělo i Jankovo vědomé intuitivní provázení celým týdnem, podvečerní sdílení a pobytí s lidmi, které jsme po cestě navštěvovali a také celá skupina podobně naladěných poutníků, s kterými jsme stále ve spojení a provázíme se a sdílíme své žití i nyní po pouti...
Ema
Jsem vesmírně rád, že jsem se rozhodl jít na putování s tebou. Těch nádherných zážitků bylo nespočet, ještě teď se k tomu vracím a objevuji to co potřebuji a velmi z toho čerpám. Pouť mi toho dala opravdu moc. Cítím se být víc ve své síle, mám více odvahy, laskavosti, no je toho tolik a nejvíc si vážím toho, že mi to ještě více otevřelo srdce. Hlavně jsem si ujasnil co opravdu chci dělat v životě a co mě naplňuje a co raději pustit. Prostě to byla(je) nadherná transformační jízda. Poznal jsem úžasné lidi, jak už ze sérií, tak v partě, moc si všech vážím a děkuji za inspiraci.
Míra
Na putování jsem se přihlásil s čisté radosti ze života a skutečnost, že se potkáme s lidmi, které jsem „poznal“ z úžasných dokumentů, bylo vlastně ještě něco navíc. Nějaký čas jsem si přál putovat s Jankem a tak jsem si přání vyplnil a to hlavně díky mé milované ženě, která mne na putování upozornila a s láskou „pustila“ a vše kolem domu, tří dětí a zahrady na sedm dnů obstarala, za co jí i tady projevuju vděčnost. A jaké to bylo — bylo to krásné, silné a nádherné, náročné i vtipné…. Sám vedu mužské a společné kruhy, vícedenní kurzy a semináře a tak jsem si opravdu plně užil úžasného vedení muže ve své síle. Janek je vnímavý, citlivý, intuitivní, jemný i silný muž, je prostě nádherné být, kráčet v jeho přítomnosti. Sešla se parta úžasných lidí, spoustu hlubokého a krásného se toho událo. Jsem velmi vděčný, že jsem se na pouť vydal. Velmi vděčný sám sobě, každému z kruhu, Jankovi, místům i lidem, které jsme potkali a navštívili. Já sám jsem se vlastně všude cítil jako doma. Možná jsem vše nemusel takto popisovat — stačilo by napsat — děkuju, děkuju, děkuju…, ostatně to bych mohl napsat o každém dni svého života.
Jirka