NÁŠ PŘÍBĚH VE ZKRATCE

Jsme 4 členná rodinka, Janek, Lucka, Jasmínka a Kvido.
Bydleli jsme v paneláku a snili o svém vlastním pozemku se zahradou a malém domečku, všechno v permakulturním duchu. Roky šly a my stále snili a hledali ten pravý pozemek
a nic jsme nenacházeli. Došlo nám, že jsme pořád ve své "bublině". Rozhodli jsme se vystoupit z bubliny a jít svému snu naproti tak, že začneme navštěvovat lidi co už takto žijí. 

Přišli jsme s nápadem žít po po dobu nacházení našeho pozemku v karavanu a snížit tak náklady na život. Rozhodnutím se nám cesta otevřela a vše se hezky seskupilo tak, že jsme od března roku 2019 na cestách. Žijeme jednoduše a lehce.

Vytváříme dokumentární sérii ŽÍT LEHCE, kde sdílíme inspirativní příběhy lidí se kterými jsme se setkali. Díky videoblogu můžete být s námi na našich cestách. 

Tvoříme inspirativní videoblog o naší cestě za svobodou a soběstačností.

Když se přihlásíte do naší členské sekce získáte zdarma přístup k Videoblogu, kde otevřeně sdílíme to co nás na jednotlivých místech potkalo.

Sbíráme jednotlivé esence toho co chceme mít na našem pozemku.

Sbíráme jedinečné příběhy lidí, kteří žijí svůj sen a tvoří svou vlastní realitu.

CHCEŠ MÍT JISTOTU, ŽE TI NIC NEUTEČE ?

Klikni na tlačítko registrovat a staň se členem naší členské sekce.

ŽÍT LEHCE

LEHCE NĚCO O NÁS

Janek

Většinou mě najdete za volantem našeho úžasného karavanu. Když zrovna neřídím tak někde pobíhám s foťákem. Buď někde něco fotím (většinou stromy) nebo někde něco natáčím. Sem tam si s někým zajdu do lesa a povídám si s ním o životě. Říkám tomu Doprovázená pouť.  

Dovolil jsem si vzdát se pohodlného života zaměstnance :) a stal jsem se tvůrcem svého života. Momentálně jsem nadšený a vkládám svou energii do našeho společného projektu s názvem Žít lehce. Setkávám se s inspirativními lidmi, kteří se rozhodli jít si za svým snem. Našli svůj kus půdy, kde tvoří v souladu s přírodou. Objevuji všechny aspekty hojnosti a účím se kudy chodím. Rád toto všechno sdílím s vámi prostřednictvím videa a fotek.

Lucie

Před narozením našich dětí jsem si myslela, že jsem psycholožka, lehce šmrnclá žurnalistikou, do toho milující muzikoterapii, chvílemi víla chodící bosa. Narozením Jasmínky a následně Kvidečka se ze mě stala matka, máma, maminka. Nikdy předtím bych neřekla, jak je tato životní úloha krásná, transformující, důležitá a někdy i vyčerpávající. Díky dětem toužím po jediném - vytvoření domova pro celou naši rodinku, prostoru lásky a to je taky jeden z hlavních důvodů proč jsem se rozhodla žít na nějakou dobu v karavanu a jít taky trochu mimo svou komfortní zónu. Baví mě objevovat příběhy lidí, kteří se tak jako my rozhodli jít si za svým snem.
V budoucnu sebe vidím jako moudrou babku kořenářku, která na hektarovém pozemku pěstuje bylinky a vytváří z nich různé mastičky a zázračnou medicínu, kterou pak s oblibou patlám na sebe a své děti.

Kvido a Jasmínka

Ahoj já jsem Kvido, ale sám sobě říkám Ganga. Momentálně dělám uplně všechno co moje starší sestřička Jasmínka. Je pro mně velkou inspirací. Mám ji rád, i když někdy nechápu proč mi říká co mám dělat a co nemůžu dělat. 

Ahoj já Jsem Jasmínka a jsem tatínkova holčička. Mám ráda všechno a všechny. Ráda si povídám a objímám. Mám prostě ráda lidi, už jsem se taková narodila :)