Jak to začalo?

Před cca 10 měsíci jsme společně se ženou a dětmi udělali rozhodnutí jít si za svým snem, realizovat ho. Už nás nebavilo sedět doma v paneláku a představovat si, jak skvělé to bude až najdeme náš vlastní, ideálně hektarový pozemek, kde budeme fungovat v souladu s přírodou. Čas běžel a nic se vlastně nedělo, i když jsme si změnu silně přáli. Zůstávali jsme stále ve své bublině, částěčně obklopeni lidmi, kteří tuto potřebu jako my nesdílejí.

Potom jsme na to přišli, symbolicky během jízdy v našem autě na jedné z křižovatek. Na semaforu se rosvítila zelená a já povídám Lucce: „No tak pojďme do karavanu a budeme objíždět rodové statky a farmy. Všechno to budeme natáčet a sdílet s ostatními. Vystoupíme tak z naší bubliny, získáme informace od lidí, kteří už takto žijí. Budeme na vlně, kterou pro naši změnu potřebujeme.“Přemýšleli jsme za sebe, protože takové příběhy bychom chtěli vidět! A klidně bychom si za to zaplatili!

Bylo to rychlé. Vystěhovali jsme se z pronájmu
a nacpali se do karavanu, který jsme koupili jako investici a součást našeho smělého plánu. Začali jsme cestou do Holandska, kde jsem dotáčel svůj předchozí dokumentární projekt o holandském fotografu Larsi  van de Goorovi, který žije také v karavanu. Při natáčení jsem sám zjistil výhody tohoto života. Líbilo se mi to. Byla v tom jednoduchost a lehkost. Paráda.

Tak jsme náš projekt pojmenovali Žít lehce. Šli jsme do neznáma, ale s jasným záměrem. Inspirovat sebe a ostatní pomocí příběhů lidí, kteří už mají svůj pozemek a hospodaří v souladu s přírodou, nebo permakulturně, chcete-li.

Rok na cestě

Začali jsme tvořit. Od té doby uplynulo už něco přes rok. Naše cesta nás zavedla na Valašsko do malé vesničky Růžďka a odtud se postupně začala rozvíjet inspirativní síť lidí, kteří jsou navzájem mezi sebou propojeni. Všechny spojuje tvorba na svém pozemku a jednoduše dělají to, co je baví. Někteří žijí částečně soběstačně, jiní mezi sebou navzájem sdílejí suroviny. Podporují se a nad všemi se někde v prostoru vznáší Anastáziovský duch tvořivosti a prostor lásky.
Postupně jsme s těmito lidmi navázali přátelský vztah. Cítili jsme se přijatí. Byli jsme jako doma u starých známých. Témata, která se v rozhovorech objevují, s námi silně rezonují a něco mi silně říká, že stejně tak budou rezonovat s vámi. Potom jsme se přesunuli do středních Čech a dál až na okraj hranic s Polskem. Během této doby jsme natočili 10 inspirativních příběhů a chystají se další.

Proč to děláme?

  • Chceme vytvořit web, kde budou za členský příspěvek k dispozici inspirativní videa, příběhy lidí, kteří tvoří vlastní realitu. Chceme propojit sebe i ostatní s lidmi, kteří úspěšně dokázali jít za svým snem.
  • Líbí se nám myšlenky Anastázie, zodpovědný přístup k životu, zdravá strava a permakultura. Chceme rozbít mýtus, že je to složité a komplikované nasměrovat svůj život tímto směrem. Sdílíme příběhy lidí, kteří touto cestou už nějakou dobu jdou.
  • Děláme to, co bychom si sami přáli, aby tu někde už k dispozici bylo a vidíme v tom vyšší záměr. Spojit lidi s podobnou touhou po životě, aby viděli, že se dá touto cestou jít.

Tvoříme dokument o naší cestě za svobodou a soběstačností.

Když se přihlásíte do naší členské sekce získáte zdarma přístup k dokumentu o naší cestě.

Natáčíme dokumentární sérii o lidech, kteří žijí svůj sen a tvoří svou vlastní realitu.

Vzniká tak 1. série Žít lehce, kde poznáte příběhy 10 lidí, kteří žijí v souladu s přírodou. Jedná se o 10 dílů, to je celkem 5 hodin inspirace. Přístup zakoupíte na tomto webu.

Sbíráme jednotlivé esence toho co chceme mít na našem pozemku.

Napsali o nás

ŽÍT LEHCE

LEHCE NĚCO O NÁS

Janek

Většinou mě najdete za volantem našeho úžasného karavanu. Když zrovna neřídím tak někde pobíhám s foťákem. Jsem ambassadorem fototechniky Olympus, takže buď někde něco fotím (většinou stromy) nebo někde něco natáčím. Sem tam si s někým zajdu do lesa a povídám si s ním o životě. Říkám tomu Doprovázená pouť.  

Dovolil jsem si vzdát se pohodlného života zaměstnance 🙂 a stal jsem se tvůrcem svého života. Momentálně jsem nadšený a vkládám svou energii do našeho společného projektu s názvem Žít lehce. Setkávám se s inspirativními lidmi, kteří se rozhodli jít si za svým snem. Našli svůj kus půdy, kde tvoří v souladu s přírodou. Objevuji všechny aspekty hojnosti a účím se kudy chodím. Rád toto všechno sdílím s vámi prostřednictvím videa a fotek.

Lucie

Před narozením našich dětí jsem si myslela, že jsem psycholožka, lehce šmrnclá žurnalistikou, do toho milující muzikoterapii, chvílemi víla chodící bosa. Narozením Jasmínky a následně Kvidečka se ze mě stala matka, máma, maminka. Nikdy předtím bych neřekla, jak je tato životní úloha krásná, transformující, důležitá a někdy i vyčerpávající. Díky dětem toužím po jediném - vytvoření domova pro celou naši rodinku, prostoru lásky a to je taky jeden z hlavních důvodů proč jsem se rozhodla žít na nějakou dobu v karavanu a jít taky trochu mimo svou komfortní zónu. Baví mě objevovat příběhy lidí, kteří se tak jako my rozhodli jít si za svým snem.
V budoucnu sebe vidím jako moudrou babku kořenářku, která na hektarovém pozemku pěstuje bylinky a vytváří z nich různé mastičky a zázračnou medicínu, kterou pak s oblibou patlám na sebe a své děti.

Kvido a Jasmínka

Ahoj já jsem Kvido, ale sám sobě říkám Ganga. Momentálně dělám uplně všechno co moje starší sestřička Jasmínka. Je pro mně velkou inspirací. Mám ji rád, i když někdy nechápu proč mi říká co mám dělat a co nemůžu dělat. 

Ahoj já Jsem Jasmínka a jsem tatínkova holčička. Mám ráda všechno a všechny. Ráda si povídám a objímám. Mám prostě ráda lidi, už jsem se taková narodila 🙂