Líbí se vám naše tvorba a chcete nás podpořit?

STAŇTE SE PODPOROVATELEM 

ZÍSKEJTE PŘÍSTUP

KE VŠEM PŘÍBĚHŮM za 250 Kč/měsíčně

↑34 DOKUMENTÁRNÍCH PŘÍBĚHŮ

Tyto nové příběhy ŽÍT LEHCE

právě připravujeme

Zajícovi

datum vydání: 15. 12. 2023

Rodina žijící 10 let na rodovém statku, který společně oživují a proměňují
v krásný a léčivý prostor.

Dokončeno100%

Lukáš Balhar

datum vydání: 15. 3. 2024

Lukáš staromilecky hospodaří
v Broumovském kraji. Pracuje s krávami na poli či v lese tak jak to bylo kdysi.

Dokončeno100%

Přemek Jirák

datum vydání: 15. 1. 2023

Přema je zkušený mykoterapeut a tvůrce mnoha zajímavých léčivých houbovo-bylinných směsí a receptur.

Dokončeno70%

Rostislav Václavek

datum vydání: 15. 4. 2024

Rosťa se otužováním a dechem dostal
z nevyléčitelné nemoci. Nyní sdílí tuto cestu dechu a jeho účinků.

Dokončeno75%

Sedlářovi

datum vydání: 15. 2. 2024

Příběh autorů Žít lehce pěkně od začátku. Dozvíte se celou naši cestu až po žití na samotě v našem tinyhomu.

Dokončeno35%

Kamil Duraj

datum vydání: 15. 5. 2024

Kamil pracuje už přes dvacet let jako iridolog. Pohledem do očí diagnostikuje nerovnováhu a navrhuje léčbu.

Dokončeno20%

JAKO PODPOROVATEL ZÍSKÁVÁTE

 • Přístup ke všem dosud natočeným příběhům a příběhům, které vzniknou.
  Každý měsíc vzniká nový příběh.
 • Aktivní skupina, která tvoří obsah
  Podporovatelé Žít lehce budou součástí nové skupiny na facebooku, kde budou navrhovat témata k autorským rozhovorům a nebo tipy o lidech, se kterými budou vznikat nové příběhy Žít lehce.
 • Zvýhodněná cena na všechny přednášky a probíhající kurzy
  Předplatitelé mají výraznou slevu na Bonusové materiály, všechny přednášky a kurzy na tomto webu, včetně Celoročního kurzu s Petrem Hábou.
 • 2x-3x měsíčně autorský rozhovor na téma Žít lehce
  V závislosti na aktuálním poštu podporovatelů vznikají nově dva až tři autorské rozhovory měsíčně se známými i novými lidmi, kteří žijí lehce. Témata a hosty můžete volit právě vy. Nově se totiž můžete zapojit a navrhnout témata a lidi se kterými se bude točit.
 • 1x měsíčně nový příběh Žít lehce
  Každý měsíc natočím a zveřejním nový příběh Žít lehce.

JAK SE STÁT PODPOROVATELEM?

 • Jak se stát PODPOROVATELEM Žít lehce?
  Přihlášení proběhne zaplacením 250 Kč vaší kreditní kartou a dál nic nemusíte řešit. Další měsíc není potřeba ručně nic nastavovat, protože se jedná o automatickou měsíční platbu. Díky této vaší podpoře pro vás můžu tvořit pravidelný a kvalitní měsíční obsah. Podporování je dobrovolné a můžete probíhat tak dlouho dokud to budete cítit a chtít dělat. Ruší se zasláním požadavku na mail info@zitlehce.cz
 • Ihned po zaplacení se stáváte PODPOROVATELEM a získáváte přístupy
  Ihned po zaplacení příspěvku obdržíte přístupy, nebo se vám odemknou všechny dosud natočené příběhy a bonusové materiály.
 • Přístup k novému pravidelnému měsíčnímu obsahu
  Získáváte taky přístup k novým autorským rozhovorům a novým příběhům žít lehce. V rámci předplatného žijeme lehce to znamená 1x měsíčně nový příběh Žít lehce a 1x týdně autorský rozhovor na téma Žít lehce.
 • Společně tvoříme nový obsah v uzavřené FB skupině
  Ihned po zaplacení příspěvku získáváte přístup do uzavřené FB skupiny Podporujeme se lehce, kde můžete diskutovat a navrhovat s kým byste chtěli vidět autorský rozhovor nebo nový příběh Žít lehce.

Řekli o našem projektu

Jsem vám moc vděčná za vaši práci. Je to přesně to co mě zajímalo. Jak se žije tímto stylem, jaké to je jak to zvládají, jak je to ovlivňuje.... Nikdy bych se nedostala k takovým lidem. Moc toužím tak to žít, sním o tom, prosím, modlím se stále za zázrak a věřím že se to stane a děkuji za to. Dal jste mi naději, když vidím jak si svůj sen ostatní plní. Moc jim to přeji a děkuji jim že se o své příběhy podělili.
Ludmila Bublová
Velmi silně a do hlouby duše se mnou rezonovaly dokumenty plné opravdového života, prosté, tolik cenné radosti z tvoření, spoustou práce co má smysl i hojnosti plného prožívání života. Inspirativní obrazy plynutí lidských bytostí otevřeného srdce, souladu a napojení... doprovázeny minimální a všeobjímající hudbou společně se zachyceným kouzlem naší krajiny, ale i syrovostí podmanivých mlh a neokoukatelných východů či západů slunce.
Jirka Karbula VlkGrafický designér/Průvodce
Děkujeme autorovi, za krásné dílo. Je velmi inspirativní, hluboké, naděje plné. Navrátilo mě ke středu. A ty záběry z dronu, moc krásné - napomáhají přenést to kouzlo i k divákovi. Vděčnost. Koupili jsme a díky za to!
Hana Cejpková
Jsem moc vděčný za zprostředkování velmi inspirativních příběhů lidí, kterým se daří realizovat svůj sen. Dílo Janka Sedláře považuji za velmi hodnotné ve smyslu inspirace, podpory a naděje v dnešním světě, dílo, které zde mnoho let chybělo a jenom ten fakt, že se něco takového podařilo zrealizovat, mě naplňuje radostí. Tyto příběhy se mnou velmi silně souzní a těším se na další.
Petr Pospíšilwww.kamnasdusi.cz
Sice mám zatím shlédnuté jen ukázky a dnešní rozhovor s Ondrou, ale musím napsat, jak jsem moc ráda jaké báječné lidi a úžasné příběhy tady v Čechách máme. Souzním s Ondrou i ostatními a moc mě to zajímá. Jde z toho klid, pokora a uvědomění - znovuzrození člověka kým a proč tu doopravdu je. Jde o harmonii přírody a člověka, tj. permakultura a cesta duševního růstu. Je to skvělý projekt 👍a fandím Vám 🍀. Určitě doporučím, nejen mým studentům. Těším se na sérii a další rozhovory.
Marcel Monik
Když se ke mně dostala tato série krátkých filmů, měla jsem strach, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Nejsem filmový divák a velmi dobře si vybírám, čemu budu věnovat svůj čas a málokdy u nějakého filmu vydržím do konce, to už musí být opravdu pecka. A tohle je pět hodin sledování! Musela jsem si to rozdělit na etapy a všechny díly zhlédla postupně během jednoho týdne. Celá série se mi jako celek líbila. Svědčí o tom i fakt, že jsem ji dokoukala celou, až do konce. Některé příběhy jsem sledovala se zájmem, a některé mě příliš nezaujaly. Doslova mě však nadchnul 10. díl s Ondrou, jak po vizuální tak obsahové stránce, je to opravdu jedinečný příběh, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela.
Eva FrancováKuchařka ze Svatojánu
Zatím jsem shlédla jen to úvodní asi půlhodinové video a úplně mě nadchlo. Z těch příběhů lidí, se kterými jste se během Vašeho cestování setkali dýchá ohromný optimismus a velmi pozitivní energie. Tu energii jsem samozřejmě velmi vnímala, přenesla se na mě a i já jsem se s velkou chutí pustila do práce. Mám také domeček se zahradou na malé vesničce a tak mě příběhy velmi inspirovaly. Velmi mě zajímaly názory těchto lidí, co je pro ně důležité a co je naopak zbytečné.
Lada Horáková

Náš příběh ve zkratce

Jsme 4 členná rodinka, Janek, Lucka, Jasmínka a Kvido. Bydleli jsme v paneláku a snili o svém vlastním pozemku se zahradou a malém domečku, všechno v permakulturním duchu. Roky šly a my stále snili a hledali ten pravý pozemek
a nic jsme nenacházeli. Došlo nám, že jsme pořád ve své "bublině". Rozhodli jsme se vystoupit z bubliny a jít svému snu naproti tak, že začneme navštěvovat lidi co už takto žijí. 

Přišli jsme s nápadem žít po tuto dobu v karavanu a snížit tak náklady na život. Od března roku 2019 jsme na cestách. Žijeme jednoduše a lehce.

Vytváříme dokumentární sérii ŽÍT LEHCE, kde sdílíme inspirativní příběhy lidí, se kterými jsme se setkali. Vytvořili jsme dokument, ve kterém sdílíme naše roční putování.