KAMPAŇ JE AKTIVNÍ JEŠTĚ

vznikne 15 nových příběhů

Co je cílem kampaně na Hithitu?

Díky vaší podpoře vznikne 15 nových příběhů

1. Pokračování pěti příběhů

Dotočím pokračování příběhů v životech Jožky a Šárky, Romana,  Potočného, Karvašových a Miry. Od doby co jsem točil v roce 2019 sbírám další materiál a konečně ho budu moct dodělat. Dozvíte se tak o nich další inspirující informace a dostaneme se více do hloubky jejich životů.

Více informací

2. Pět příběhů s novým tématem

Minulý rok jsem začal nátačet příběhy lidí, kteří se vyléčili nebo léčí z nějaké nemoci. Společným tématem těchto příběhů je nemoc jako cesta k životu v souladu se sebou. Čekají na Vás příběhy Gabriely Tuatti, Michaely Verde Alali, Janka Šestáka, Karla Zuzáně anebo Jitky Juliet Navrátilové.

Více informací

3. Pět nových příběhů

Během minulého roku a tohoto jsem začal natáčet další příběhy lidí, kteží žijí blíž k přírodě. Čekají na Vás tak nové, hluboké a inspirující příběhy lidí, kteří žijí svůj sen. Díky Vám tak vznikne příběh Vartovny, Boba a Alenky, Ládi Chupíka, Věry a Michiho a taky příběh Moniky Michaelové.

Více informací

Detailní informace a ukázky ve videu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Když náš podpoříš na Hithitu získáš až

27 příběhů/13,5 hodin inspirace

 • Časově neomezný přístup do členské sekce
  kde můžeš všechny díly postupně shlédnout.
 • Přes 13,5 hodin plných pozitivních vibrací a inspirace
  která tě doslova obklopí a podpoří na tvé cestě
 • Zjistíš, že je to možné
  žít život v souladu se sebou a se svou duší
 • Balíček duchovních uvědomění, které napsal život
  Příběhy jsou plné vnitřních a růstových témat, které tě obohatí
 • Budeš informován o novinkách
  Stále vznikají nové díly plné inspirace a ty budeš vždy informován(a)
 • Možnost vyrazit na doprovázenou pouť
  Lidé, kteří shlédnou příběhy můžou vyrazit na doprovázenou pouť a setkat se tak osobně s aktéry z našich dokumentů.

KAMPAŇ POBĚŽÍ JEŠTĚ 

Aktuálně je hotových 17 příběhů Žít lehce

když nás podpoříš na Hithitu, vznikne nových 15 dílů

Podívej se na krátké ukázky 

Když náš podpoříš, můžeš získat přístup k těmto 17 hotovým dílům,

pokud jsi je už viděl, můžeš si předplatit 15 nových dílů,

které dokončím po úspěšné kampani na Hithitu.

Každý díl má cca 30 min.

JAN

V tomto příběhu objevíte cestu muže, který se před 20 lety nastěhoval do staré polorozpadlé hájenky se svými třemi dětmi. Jak sám v dokumentu říká. Přežít první zimu bylo tak padesát na padesát. Svou inspirativní cestu za vizí, která mu před lety přišla popisuje přes vnitřní cestu, kterou vykonal. Příběh je hlubokým učením vědomého muže, který na vás silně zapůsobí. Budete mít potřebu si ho pouštět znovu a znovu a pokaždé se dostanete blíž k sobě.

délka celého příběhu: 37 minut

Rok v životě ovčáka

V tomto příběhu nahlédnete do celého roku v životě ovčáka Vaška Kutílka, který udržitelně hospodaří v beskydských kopcích v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Podíváte se tak na netradiční způsob obživy člověka, který žije svůj sen. Vašek tráví spoustu času v přírodě, venku a jeho práce mu dává smysl. Příběh se natáčel od října roku 2020 do října 2021 a má pomalý až meditativní nádech.

délka celého příběhu: 37 minut

LÁĎA

Láďa vyrůstal v rodině, kde se odjakživa hospodařilo. Už jako malý kluk měl blízko ke koním a svoji mámu doslova nutil, aby s ním za nimi chodila. Dle svých slov koním obětoval všechno a podřídil jim celý svůj život. Jeho snem je, aby se vrátili nazpět do polí a lesů. Prostřednictvím tohoto dílu tak objevíte život člověka, jehož velkým snem je, že se takto bude hospodařit dál.

délka celého příběhu: 29 minut

ROSŤA

Rosťa před časem opustil panelákový byt, ze kterého stejně stále utíkal do přírody či k přátelům. Svým přístupem k životu přijímá vše co mu do něj přichází. V tomto díle tak můžete nahlédnout do jeho životní filozofie, která se prolíná s jeho řemeslem. Vyrábí totiž vědomým způsobem píšťaly fujary a v tomto díle se podíváte do celého procesu jeho tvorby. Od nalezení materiálu v lese až po jeho finální zpracování. 

délka celého příběhu: 41 minut

JINDRA

Jindrovi byla před časem diagnostikována paranoidní schizofrenie, ze které se úspěšně dostal a teď sám pomáhá lidem trpící touto diagnozou. O svém zážitku napsal knihu s názvem Cesta ze schizofrenie. V našem videu popisuje vznik této záludné nemoci, jak se u něj projevovala a nakonec, jak si s ní poradil. Jindra pak vzal život do svých rukou, odešel z města, aby žil se svou rodinou blíž k přírodě.

délka celého příběhu: 28 minut

MIRO

Celým jménem Miro J. A. Moravčík je původem ze Slovenska, ale podstatná část jeho kořenů je spojena s Valašskem, kam se po důležité životní změně přestěhoval a uvědomil si, že se vrátil domů. V tomto příběhu popisuje svou cestu k dokonalé svobodě, kterou teď ve své chaloupce žije, ale jak sám říká, nebylo to jen tak. Miro je otcem Valašských letokruhů a mnohých jiných zajímavých kulturních projektů.

délka celého příběhu: 25 minut

ONDRA

Tento díl se odehrává v Rumunsku, kde žije a hospodaří ve své poustevně Ondra Landa. Jeho příběh je troufám si říct naprosto jedinečný. V mládí trpěl úzkostmi a depresemi, kterých se nemohl zbavit. Jeho touha po uzdravení ducha ho vedla na cesty k původním kulturám (Maorské kmeny, Šintoistické svatyně). Poznání a klid našel v praktikování zazenu.

délka celého příběhu: 32 minut

POTOČNÉ

Honza a Tonička jsou původem z Brna, kde měli v pronájmu svůj první menší pozemek. Chtěli do většího a blíž k přírodě.  Jejich cesta je inspirativní hlavně v tom, že otevřeně vyslali do světa přání, že by chtěli pozemek, kde by mohli tvořit, ale nemají na něj peníze. Odpověď od vesmíru přišla za chvíli v podobě možnosti pokračovat na pozemku, kde dříve hospodařil jeden z našich protagonisů. Krásný příběh.

délka celého příběhu: 30 minut

JAKUB

Jakub Krška je původem z Vysočiny a nyní žije se svou rodinou v obci Růžďka, kde má parádní hektarových pozemek. Ano přímo v obci, respektive nad obcí. Jakub povídá o své cestě k pozemku a permakultuře. Také o důležitosti dovolit si otevřít se hojnosti a potřebě být víc svobodný. Zajímavý je také jeho přístup k práci. Rád si věci dělá sám, učí se vyrobit si co potřebuje, na místo toho, aby si to někde koupil.

délka celého příběhu: 28 minut

MATĚJKOVI

Mnozí z Vás je možná znáte z jejich krásného projektu Síla pro život. Štěpán a Melanie Matějkovi jsou rodiče 4 dcer a žijí společně nedaleko polských hranic v Jindřichovicích pod Smrkem. Momentálně cestují v karavanu. Zde se dozvíte jejich příběh, cestu k nezávislosti a blízkosti s přírodou. Velmi motivující a uvědomělé povídání o cestě ke zdraví, svobodě a zodpovědnosti na všech úrovních.

délka celého příběhu: 32 minut

JOŽKA

Jožka Zámečník je původem z jižního Valašska. Vyrůstal v hospodářské usedlosti a jeho snem bylo, je a vždy bude, pokračovat v tomto způsobu života. Popisuje tak svůj příběh, který ho vedl k místu, kde několik let žil a tvořil. Přečkal několik zim v nezateplené chatě, která mu byla útočištěm, když budoval svůj prostor. Je to velice vnímavý a duchovní člověk, se silným vztahem k přírodě.

délka celého příběhu: 29 minut

JAGAVA PERMAFARMA

Příběh Tomáše Fraňka je opravdu zajímavý. Z majitele prosperující firmy o několika stovkách zaměstnanců se stal permakulturní farmář tvořící v souladu s přírodou. Uvědomil si, že potřebuje změnu. Jeho životní styl zaměřený na výkon si vybral svou daň a Tomáš se rozhodnul jednat. Popisuje své důvody k tomuto rozhodnutí a to, jak vše probíhalo. Jeho přístup k sobě, lidem a ke krajině má silný duchovní rozměr.

délka celého příběhu: 30 minut

KARVAŠOVI

Kaco a Ivanka Karvašovi jsou manželé, kteří mají dvě dcery a jednoho autistického syna. Jejich syn byl jednou z motivací, proč roky hledali prostor mimo město, kde chtěli žít v souladu s přírodou, až jej konečně našli. Tvoří jedna báseň. Provozují bezobalový obchod. Ivanka vyrábí nejrůznější mastičky a lektvary. Jejich cesta z města za svobodou je velkou inspirací.

délka celého příběhu: 29 minut

MOJMÍROV

Mojmírov je valašská usedlost vysoko v kopcích, kterou společnými silami obnovili manželé Ježíkovi. Je to kouzelné místo, které nám naprosto učarovalo. Jana Ježíková se věnuje permakultuře, ajurvédě a společně s manželem Honzou dosáhli první kolaudace kořenové čističky na Valašsku. Svou inspiraci čerpá v Tibetu, kam už přes 20 let jezdí, a taky na Sibiři. Romantika má ale taky své stinné stránky.

délka celého příběhu: 31 minut

ROMAN

Roman asi před 15 lety odešel z města do přírody a říká, že je to ta nejlepší věc, kterou kdy udělal. Živí se jako včelař. Jeho med je doslova léčivý. Na svém pozemku vysadil přes 2000 druhů rostlin, pěstuje cedry a s pozemkem, na kterém žije, je doslova propojený. Říká, že ve městě neměl takové vztahy
s lidmi jako tady na samotě u lesa, kam za ním dochází čím dál víc lidí.  

délka celého příběhu: 29 minut

ŠÁRKA

Seznamte se s Šárkou Urbanovou. Žije ve Velké Lhotě  v kouzelné chaloupce. Postavila ji svépomocí před lety s bývalým manželem. Šárka má hluboký vztah ke krajině, ve které žije. Má kouzelnou zahrádku, koně a jak sama říká: ‚‚Tvořím i na jiných rovinách, než těch hmotných‘‘. Už několik let se věnuje pečení nádherných perníčků, které peče doma ‚‚od srdca‘‘ a prodává je na tradičních jarmarcích.

délka celého příběhu: 31 minut

Díky tvé podpoře vznikne 15 nových příběhů

Co říkají lidé, kteří shlédli příběhy Žít lehce

Úžasná kniha a skvelé dokumenty🙏 Doporučujem celým srdcom 😊 Mne to zmenilo život, prinieslo mi to mnoho uvedomení, krásnych čistých ľudí a ich príbehy, nových priateľov
Barbora Solárová
Velmi silně a do hlouby duše se mnou rezonovaly dokumenty plné opravdového života. Inspirativní obrazy doprovázeny minimální a všeobjímající hudbou společně se zachyceným kouzlem naší krajiny, ale i syrovostí podmanivých mlh a neokoukatelných východů či západů slunce.
Jirka Karbula
Celá série se mi jako celek líbila. Doslova mě však nadchnul 10. díl s Ondrou, jak po vizuální tak obsahové stránce, je to opravdu jedinečný příběh, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela.
Eva FrancováKuchařka ze Svatojánu
Děkujeme autorovi, za krásné dílo. Je velmi inspirativní, hluboké, naděje plné. Navrátilo mě ke středu. A ty záběry z dronu, moc krásné - napomáhají přenést to kouzlo i k divákovi. Vděčnost. Koupili jsme a díky za to!
Hana Cejpková
Dílo Janka Sedláře považuji za velmi hodnotné ve smyslu inspirace, podpory a naděje v dnešním světě, dílo, které zde mnoho let chybělo a jenom ten fakt, že se něco takového podařilo zrealizovat, mě naplňuje radostí. Tyto příběhy se mnou velmi silně souzní a těším se na další.
Petr Pospíšil
Nikdy bych se nedostala k takovým lidem. Moc toužím tak to žít, sním o tom, prosím, modlím se stále za zázrak a věřím že se to stane a děkuji za to. Dal jste mi naději, když vidím jak si svůj sen ostatní plní. Moc jim to přeji a děkuji jim že se o své příběhy podělili.
Ludmila Bublová
Tu energii jsem samozřejmě velmi vnímala, přenesla se na mě a i já jsem se s velkou chutí pustila do práce. Mám také domeček se zahradou na malé vesničce a tak mě příběhy velmi inspirovaly.
Lada Horáková
Jde z toho klid, pokora a uvědomění - znovuzrození člověka kým a proč tu doopravdu je. Jde o harmonii přírody a člověka, tj. permakultura a cesta duševního růstu. Je to skvělý projekt 👍a fandím Vám 🍀. Určitě doporučím, nejen mým studentům. Těším se na sérii a další rozhovory.
Marcela Monik

Když náš podpoříš na Hithitu, získáš až

27 příběhů/13,5 hodin inspirace

 • Časově neomezný přístup do členské sekce
  kde můžeš všechny díly postupně shlédnout.
 • Přes 13,5 hodin plných pozitivních vibrací a inspirace
  která tě doslova obklopí a podpoří na tvé cestě
 • Zjistíš, že je to možné
  žít život v souladu se sebou a se svou duší
 • Balíček duchovních uvědomění, které napsal život
  Příběhy jsou plné vnitřních a růstových témat, které tě obohatí
 • Budeš informován o novinkách
  Stále vznikají nové díly plné inspirace a ty budeš vždy informován(a)
 • Možnost vyrazit na doprovázenou pouť
  Lidé, kteří shlédnou příběhy můžou vyrazit na doprovázenou pouť a setkat se tak osobně s aktéry z našich dokumentů.